Arystoteles

etyka
tytuł dzieła teksty oryginalne przekłady angielskie przekłady francuskie przekłady niemieckie
Etyka nikomachejska Perseus W. D. Ross
H. Rackham
Voilquin Lasson
Rolfes
Etyka eudemejska Perseus H. Rackham
O cnotach i wadach Perseus H. Rackham
  • Strony monograficzne: Aristotle and Virtue Ethics – czesc strony Ethics Updates, która od 1994 r. redaguje Lawrence M. Hinman w University of San Diego; zawiera miedzy innymi forum dyskusyjne, wylady i linki dotyczace etycznych teorii Arystotelesa i współczesnej etyki cnót.

• Omówienia: Aristotelian ethics – Wikipedia; Nicomachean Ethics – Wikipedia; Richard Kraut, Aristotle`s Ethics – Stanford Encyclopedia of Philosophy (artykuÅ‚ zawiera także wybranÄ… bibliografiÄ™ do etyki Arystotelesa, pogrupowanÄ… wedÅ‚ug działów tematycznych); Ian Johnston, Lecture on Aristotle`s Nicomachaean Ethics (1997).

• Komentarze: Paula Gottlieb, Komentarz do 1 i 2 ksiÄ™gi Etyki nikomachejskiej (Archelogos); Jan Buridan, Komentarz do 10 ksiÄ™gi Etyki nikomachejskiej, oprac. R.J. Kilcullen (Aristotle`s Political Philosophy Page).