Singer Peter

multimedia
  • Warszawski wykÅ‚ad Singera - Zapis video wykÅ‚adu przeprowadzonego przez Singera w ramach konferencji „Prawne i etyczne aspekty humanitarnej ochrony zwierzÄ…t”, która odbyÅ‚a w warszawskim klubie Traffic 11 maja 2010 roku.
    Kwestie kluczowe: etyczne aspekty stosunku do zwierzÄ…t.

• Singer w „Ethics Bites” - Przeprowadzona w ramach cyklu „Ethics Bites” rozmowa Singera z Nigelem Warburtonem, poÅ›wiÄ™cona przede wszystkim zagadnieniu etycznego stosunku ludzi do zwierzÄ…t (wersja audio).
    Kluczowe kwestie: etyczne aspekty stosunku do zwierzÄ…t.

• Dyskusja Singera z Dawkinsem - Zapis video rozmowy Petera Singera i Richarda Dawkinsa.
    Kluczowe kwestie: zdolność odczuwania cierpienia jako warunek poszanowania interesów, status zarodków, moralne implikacje braku samoświadomości, etyczne aspekty wykorzystywania zwierząt, kwestia uzasadnienia etyczności, religia a etyka, etc.

• Wywiad Cowena z Singerem  - Wywiad poÅ›wiÄ™cony książce Petera Singera „The Life You Can Save”; przeprowadzony przez Tylera Cowena z George Mason University
    Kluczowe kwestie: problem ubóstwa, redystrybucja dochodów jako obowiązek moralny, konsekwencje stanowiska utylitarystycznego w odniesieniu do problemu ubóstwa.

• Seria mini-wykÅ‚adów Singera - Krótkie pogadanki filozoficzne, prezentujÄ…ce poglÄ…dy Singera na wybrane tematy z zakresu etyki oraz bioetyki.

• Wywiad Hansona z Singerem - Przeprowadzony przez Fergusa Hansona wywiad, poÅ›wiÄ™cony problemowi globalnego ubóstwa (wersja audio).
    Kluczowe kwestie: etyczne powinności związane z problemem ubóstwa.