Organizacje :  SpoÅ‚eczna odpowiedzialność biznesu (CSR) :  Zagadnienia szczegółowe :  Etyka biznesu/etyka życia gospodarczego :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Organizacje zagraniczne

• CSR Europe – strona organizacji promujÄ…cej CSR i zrzeszajÄ…cej inne podobne organizacje. Strona zawiera opis inicjatyw, publikacje na temat CSR oraz kalendarium wydarzeÅ„ organizowanych przez CSR Europe.
  • W serwisie:

• CSR Magazine – kwartalnik wydawany przez CSR Europe, dostÄ™pny on-line (numery od 1999 do 2003).

• Bussines for Social Responsibility (BSR) – strona organizacji promujÄ…cej spoÅ‚ecznÄ… odpowiedzialność, zrzeszajÄ…cej ekspertów w tej dziedzinie. BSR oferuje kompleksowe programy dla biznesu, organizuje konferencje i szkolenia.

• Canadian Business for Social Responsibility (CBSR) – kanadyjska organizacja, doradzajÄ…ca przedsiÄ™biorstwom w zakresie spoÅ‚ecznej odpowiedzialnoÅ›ci. Strona zawiera kalendarium wydarzeÅ„ oraz główne wytyczne dla firm spoÅ‚ecznie odpowiedzialnych.
  • W serwisie

• CSRwire – portal zawierajÄ…cy informacje, raporty oraz kalendarz wydarzeÅ„ zwiÄ…zanych z zagadnieniem spoÅ‚ecznej odpowiedzialnoÅ›ci biznesu. Zawiera wyszukiwarkÄ™ organizacji zajmujÄ…cych siÄ™ zagadnieniami spoÅ‚ecznej odpowiedzialnoÅ›ci na Å›wiecie.

• Corporate Responsibility Officer – strona organizacji zajmujÄ…cej siÄ™ wydawaniem czasopisma Business Ethics. Organizuje konferencje i sympozja. Opracowuje ranking 100 najlepszych „Firm Obywatelskich”.

• World Business Council for Sustainable Development (WBCSD) – strona zawiera opis inicjatyw podejmowanych przez RadÄ™, publikacje on-line, spis studiów przypadków oraz zaproszenia na konferencje. Rada zrzesza przedstawicieli różnych gaÅ‚Ä™zi przemysÅ‚u.

• Program ONZ dla zrównoważonego rozwoju
    Strona zawiera wyznaczniki dla przedsiębiorstw, które chcą przyłączyć się do programu dla zrównoważonego rozwoju. Zawarte są również raporty z dotychczasowych dokonań programu.