Organizacje :  Etyka ekologiczna w biznesie :  Zagadnienia szczegółowe :  Etyka biznesu/etyka życia gospodarczego :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Organizacje zagraniczne

• Green Business – organizacja wspierajÄ…ca dziaÅ‚ania proekologiczne głównie w sektorze maÅ‚ych i Å›rednich przedsiÄ™biorstw w USA. Prowadzi programy edukacyjne, nadaje certyfikaty „Greek Business”.

• Institute for a Secure and Sustainable Environment (ISSE) – organizacja dziaÅ‚ajÄ…ca przy Uniwersytecie w Tennessee. Jej celem jest wspieranie rozwoju produktów i technologii ekologicznych oraz uÅ‚atwianie ich wprowadzania do przemysÅ‚u.

• European Environment Agency (EEA) – europejski portal ekologiczny, publikujÄ…cy informacje na temat ochrony Å›rodowiska w Europie.
  • W serwisie:

• Environmental Defense – organizacja wspierajÄ…ca ochronÄ™ Å›rodowiska. Oferuje wiele inicjatyw na rzecz ekologii. Oferuje programy dla naukowców opracowujÄ…cych nowe metody ochrony Å›rodowiska naturalnego.

• Greenpeace – jedna z najwiÄ™kszych na Å›wiecie organizacji ekologicznych. Strona dostarcza informacji na temat dziaÅ‚alnoÅ›ci organizacji, inicjatyw ekologicznych. Monitoruje dziaÅ‚ania biznesu w zakresie ochrony Å›rodowiska.

• World Wildlife Fund – jedna z najwiÄ™kszych na Å›wiecie organizacji ekologicznych. Skupia siÄ™ głównie na ochronie wymierajÄ…cych gatunków.