Organizacje :  Corporate Governence (Å‚ad korporacyjny, dobre praktyki, etyka korporacyjna) :  Zagadnienia szczegółowe :  Etyka biznesu/etyka życia gospodarczego :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Organizacje zagraniczne

• World Council for Corporate Governance – rada promujÄ…ca zasady dobrych praktyk (corporate governance) w biznesie. Strona zawiera informacje o inicjatywach Rady, zaproszenia na konferencje i odczyty.
  • W serwisie:

• Corporate Governance – strona ogólna dotyczÄ…ca nadzoru korporacyjnego, zawierajÄ…ca komentowanÄ… bibliografiÄ™, odnoÅ›niki, forum dyskusyjne i kalendarium.
  • W serwisie:

• The Center for Corporate Governance – strona zawiera podstawowe informacje o Centrum, oraz informacje o Å›wiatowych konferencjach dobrych praktyk

• European Corporate Governance Institute – jednostka badawcza, tworzÄ…ca forum porozumienia pomiÄ™dzy badaczami, legislatorami i praktykami, sÅ‚użącymi wdrażaniu I promocji dobrych praktyk w biznesie. Organizuje konferencje, szkolenia, realizuje programy badawcze nad CR.

• Nadzór korporacyjny w Rosji – strona prowadzona przez OECD/Bank Åšwiatowy, monitorujÄ…ca i promujÄ…ca nadzór korporacyjny w Rosji. Strona publikuje doroczne raporty, oferuje bogatÄ… bazÄ™ danych aktów prawnych i artykułów na temat corporate governance w Rosji.